Tworzenie Ulotek

Jak powstają ulotki ? Najczęściej zadają sobie z tym klienci , czyli jak one powstają . Oczywiście tworzy je grafik który  po uzgodnieniu mniej więcej z klientem jak ma wyglądać  ulotka , co ma się na niej znajdować  przechodzi do dobiera koloru tła , itd . Kolejne pytania to klient musi zadać sobie po co mu ulotka , jest to niezbędny krok do tworzenia ulotki przez grafika . Bo to odpowiedź będzie miała wpływ na to treść i wygląd ulotki reklamowej. Ale trzeba uważać na pokusę i mniej tym lepiej , czystość i przejrzystość i łatwe hasła na ulotce to dobry kierunek aby ulotka zaciekawiła odbiorce .Więc klient musi uważać na to by nie wpaść na pokusę by z uporem mówić grafikowi aby więcej tekstu dodał do ulotki. Postaraj się, by dane kontaktowe oraz adres strony internetowej były dobrze widoczne. Będziesz mieć pewność, że klient bez trudu je zauważył. 

Kolejnym krokiem jest do jakiej grupy docelowej są ulotki ?  Podczas projektowania swojej ulotki i przekazaniu tych informacji grafikowi pamiętaj aby mieć w głowie obraz grupy docelowej. Fonty, kolory, ilustracje i zdjęcia muszą podobać się twojej publiczności.Niezależnie od niej nie używaj więcej niż dwóch fontów (np. Gramonnd i Helvetica). Jeśli chcesz podkreślić niektóre informacje skorzystaj z pogrubienia, pochylenia lub podkreślenia. To sprawdzi się lepiej niż dziesięć różnych krojów pisma.

Następnym krokiem są zdjęcia , tu trzeba się zastanowić czy jedno czy dwa zdjęcia mają być na ulotce. Ilustracje i zdjęcia mogą być cennym przekaźnikiem treści , zwłaszcza na ograniczonej przestrzeni która znajduje się na ulotce . I trzeba wybrać takie zdjęcie lub ilustracje która bardzo mocno przykuje uwagę odbiorcy, który dostanie wydawaną ulotkę . Dalej trzeba dobrać format ulotki taki jaki tobie będzie odpowiadać , jest dużo formatów ulotek ale w tym może ci pomóc w tym grafik tak aby ulotka była dobra . Także trzeba pamiętać o dobraniu papieru i gramaturę . Ale uważaj dobrze dobierz papier do ulotki którą chcesz . Upewnij się ,papier na którym chcesz drukować ulotki jest naprawdę dobrej jakości . 

Pamiętaj tez o tym aby sprawdzić ulotek od grafika czy nie ma literówki i wszystko dobrze wygląda, można tez poprosić znajomych czy wszystko gra i jest przejrzyście i tak że dotrze do twojej grupy odbiorczej . Dokładnie sprawdź ulotkę , czy spełnia wszystko to co chciałeś. Jeśli jest wszystko idealnie możesz kierować się do odpowiedniej agencji reklamowej , która pomoże ci z dystrybucja ulotek , a może i też z wydawaniem ulotek .